2510248. JAN FALKMAN. "Kattegattsuiten", farveserigrafier, 3 stk., signeret, nummereret 28/190 og dateret -78.
"Arctic air", "Tuesday" og "Rød bøje". Cirka 44 x 61 cm.
Ikke undersøgt uden for rammen. En med en revne i glasset.
Jan Falkman (Født 1938)