GUNNAR CYRÉN. Skåle, krystal, 3 dele, "Sofiero", 20. århundrede.
249915. GUNNAR CYRÉN. Skåle, krystal, 3 dele, "Sofiero", 20. århundrede.
Høj og oval skål af Gunnar Cyrén, signeret "Orrefors GC 6383433" og "Orrefors GC 6383442". Højder: 11 - 16 cm.
Lav vase, mærket Orrefors. Højde: ca 11,5 cm.
Alders slid. Uvæsentligt Kantstødt på en af skålene.