2492664. EN KUNST- OG HÅNDVÆRK LYS EG ENKELTÅRS GARDEROBE.
En Arts and crafts Lys egetræs-enkeltdørs garderobeskab, med skråkantspejl på døren, og dekoreret symmetrisk med et indlagt tulipandesign. Stået på en enkelt skuffebund med messingbeslag. Højde 195cm x Længde 113cm x Dybde 48cm.
Almindelig slitage over det hele med enkelte små ridser. God brugbar stand.