RICHARD FALKENBERG. Maleri, marklandskab.

2491685. RICHARD FALKENBERG. Maleri, marklandskab.

Richard Falkenberg (1875-1948), maleri, marklandskab, olie på lærred. Repræsentation af et marklandskab med et bondehus, signeret nederst til venstre, 48x57cm (71x79cm).

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 752