HARRY IVENS BLÅ TOPAZ - RHODOLITE RING SØLV 925.

2476867. HARRY IVENS BLÅ TOPAZ - RHODOLITE RING SØLV 925.

Den elegante ring er lavet af 925 sølv, stemplet og signeret for Harry Ivens, USA.
Den er sat med en rund facetteret blå topas og ti firkantede rhodolitter.
Ringbåndets indvendige diameter 20 mm = ringstørrelse 64, vægt 3,7 gram.

meget god stand, sjælden udgave.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 235