MAX ACKERMANN. Komposition på sort baggrund (91-2).
2476208. MAX ACKERMANN. Komposition på sort baggrund (91-2).
Komposition på sort baggrund. 1960 farve serigrafi. 53x36 cm. EA i blyant nederst til venstre (epreuve d'artist). Signeret og dateret nederst til højre.