STOLE i træ, 5 stk, nyrenæssancestil, århundredeskiftet 1900.

247414. STOLE i træ, 5 stk, nyrenæssancestil, århundredeskiftet 1900.

Stole med drejede ben og søjler sammen med bagpladen Krone med viftedekor Sæde og ryg i pegamoid Ryghøjde, 109 cm Pegamoid, et læder surrogat lavet af celluloid og tilsætningsstoffer til vand og ildfaste. Pegamoidmassen fordeles over stof mv.

Brugsslitage Ridser, afskrabninger Indgraveret personnummer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.738