Vase, stentøj, Holland, højde 18 cm.
Skål på høj fod, brun skål, højde 31 cm.
Vase, højde 25,5 cm.
Vase, Orrefors, signeret, højde 15 cm.
2 skåle, blåt glas, Steninge Slot, højde 6,5 og 8 cm.
Glasblok, Kosta, Vicke Lindstrand, højde 11 cm.
Kantstødt i høj vase.
Kantstødt i glasblokke.
Ellers let Brugsslitage.
Vase, højde 25,5 cm.
Kantstødt i høj vase.
Kantstødt i glasblokke.
Ellers let Brugsslitage.