VICKE LINDSTRAND. Issæt, 58 dele, "Sickan" Kosta, midten af det 20. århundrede.
246522. VICKE LINDSTRAND. Issæt, 58 dele, "Sickan" Kosta, midten af det 20. århundrede.
12 Selterglas, Højde: 13 cm 12 Store vinglas, Højde: 12 cm 11 Mindre vinglas, Højde: 11 cm 11 Dørvinsglas, Højde: 9 cm 5 Likørglas, Højde: 9 cm 7 Shotglas, Højde: 8 cm.
Alder og Brugsslitage. 1 vinglas med ubetydelig Kantstødt, 10 glas med Kantstødt.