HALSKÆDE, "Spectra", sølv og akryl, Björn Weckström for Lapponia, 1974 - 1979.

246093. HALSKÆDE, "Spectra", sølv og akryl, Björn Weckström for Lapponia, 1974 - 1979.

Ledstangsled, længde 77 cm. Vedhæng i abstrakt form af sølv og akryl, delvist farvet i blåt og grønt, højde ca. 82 mm. Pendlen er elektrificeret med en indbygget lampe.

Brugsslitage, del af led let skævt. Enkelte ridser på bagsiden af vedhænget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.749