ISDELE, 24 dele, "Rydberg glas", første halvdel af det 20. århundrede.

245997. ISDELE, 24 dele, "Rydberg glas", første halvdel af det 20. århundrede.

6 vinglas højde 14 cm. 6 snaps / snapseglas højde 10 cm 6 likørglas højde 8,5 cm. 6 hulskåle højde 4,5 cm.

1 vinglas med fodhak og et vinglas med mundhak, Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.370