245510. SKÅL, glas, Orrefors, Gunnar Cyrén, anden halvdel af det 20. århundrede.
Glasskål med skåret dekoration.
Mærket Orrefors Sverige.
Signeret Orrefors Gunnar Cyrén 4759-13.
Højde 13 cm.
Diameter 21,5 cm.
Raderet tekst nederst "Tak fra Sandvikens Kommune".