LAMPE BORD- OG GULVLAGER, 1900-tallet, i alt 7 dele.
24519. LAMPE BORD- OG GULVLAGER, 1900-tallet, i alt 7 dele.
To lampeborde i forkromet stål med glasplade. 1 glasplade mangler. Længde 69, bredde 34, højde 40 cm. Tre gulvlamper i messing med trægreb. Højde 143 cm. To gulvlamper af messing. Højde 119 cm.
Brugsslitage. De to nederste lamper med stærke pletter.