2446607. Lommeur, 585 gul guld.
Lommeur, manuelt optræk, med urkasse lavet af 585 gult guld, udstyret med arabisk urskive med time-, minut- og sekundvisere, indgraveret på urkassen, hængslet, stemplet på indersiden, legeret testet, L.6.7cm, Ø: 49,3 mm , Vægt: 82,8 g.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, delvise ridser.
Stockholms Auktionsverk garanterer ikke funktionalitet.