Lille frøken husholderske, automatisk vaskemaskine, metalplade, 1950'erne.
Kaffekværn, miniature, 20. århundrede.
Brandbil, metalplade, 1950'erne / 60'erne.
Legetøjsbil, aluminium, 1950'erne.
Brandbil, metalplade, Nylint, 1980'erne. Længde 78 cm.
Brugsslitage. Ikke funktionstestet.