OTTO PIENE. Tegning, giraffer, 1952, Tyskland.

2444741. OTTO PIENE. Tegning, giraffer, 1952, Tyskland.

Otto Piene (1928-2014), tegning, giraffer, blæk på papir, 1952, Tyskland. Repræsentation af fire giraffer i sort, signeret og dateret øverst til højre, samt forsynet med præget stempel Cornelius Emil Hennig fra Düsseldorf, 73,5x59cm.

Papir mørklagt, pletter og inskriptioner i bly på bagsiden, tegning fastgjort til passepartouten med klæbende tape.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 838