Sæt , 17 dele Inkl. 2 brocher Lagerströms Fabriks Aktiebolag, Stockholm. totalvægt 145 gram.

244321. Sæt , 17 dele Inkl. 2 brocher Lagerströms Fabriks Aktiebolag, Stockholm. totalvægt 145 gram.

Vedhæng med lilla glassten. Dekoration af blomster. Længde 4,5 cm. Stemplet obskur producent, Stockholm, X9, Kattfot, S.
Oval stel i sølv. Længde 16 cm. Bredde 11 cm. Stemplet Kattefod, S, 830 S. Pulveræske med spejl. Diameter 6 cm. Stemplet 925, F, Sterling, Kattefod, S. 3 halskæder. Mærket 830 og 925 S.
Ring. Mærket 925.
2 brocher, emalje sølv. Udsmykning af studenterhuer. Lagerströms Fabriks Aktiebolag. Diameter 3 cm. Stemplet LFA, Stockholm, Kattfot, S. 4 manchetknapper med gravering. Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmø. Stemplet GD & co, M, D9 / T8, Kattefod, S. 2 brocher. Første halvdel af det 20. århundrede. Sølv og markasitter. Længde 5 cm og 4 cm. Dekoration af blomster. Stemplet kattefod, S. Slipsnål, Længde 7 cm. Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmø, 1953. Stemplet GD & co, M, Kattefod, S, C9.
Broche med sten. Længde 5,5 cm. Stemplet 830.

En halskæde defekt.
Gravering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ring. Mærket 925.

En halskæde defekt.
Gravering.

Antal besøg: 2.936