WALDEMAR SCHLICHTING. Maleri, Havlandskab.

2441856. WALDEMAR SCHLICHTING. Maleri, Havlandskab.

Waldemar Schlichting (1896-1970), maleri, havlandskab, olie på lærred. Afbildning af et skib med to sejl på åbent vand foran en let overskyet blå himmel, signeret nederst til venstre, 28,5x37,5cm (43,5x54cm).

Til venstre med en bule forårsaget af rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 747