243994. Sæt , 7 dele, inklusive Royal Copenhagen og Nao.
1 pige med kurv, højde 29 cm, stemplet Nao, fremstillet i Spanien 1 fløjtespillende pige, højde 20 cm, stemplet 1, 202 1 bedende kvinde, højde 25 cm, utydeligt stemplet 1 fortællende dreng, højde 18 cm 1 satyr med kanin, højde 12 cm 1 barn spiller fløjte, højde 9 cm Stemplet Royal Copenhagen Figur i porcelæn. "Bali-pige", Harald Salomonsson, Rörstrand. Højde 24 cm. Mærket R Sverige.
Tilstand Satyr med små Kantstødt på panden Balenesiska, fingre limet, lillefinger mangler.