ANDREAS HANSEN. Skrivebord, kirsebær, Hadsten Træindustri, Danmark.
2437987. ANDREAS HANSEN. Skrivebord, kirsebær, Hadsten Træindustri, Danmark.
Skrivebord i massiv kirsebær med skuffe og rum indvendigt samt tre klapper, den midterste beklædt med rødbrunt læder. på forbundne ben. Mærket.
Mål: længde 146 cm, dybde 82 cm, højde 106 cm, bordplade højde 73 cm.
Brugsslitage, ridser og mærker. Læderoverflade med mindre pletter. Senere hul i et af opbevaringsrummene.