243729. SERVICE, 56 dele, Hackefors, 20. århundrede.
Middagstallerkener, 11 stk. diameter 24 cm.
Dybe tallerkener, 12 stk. Diameter 24 cm.
Flade tallerkener, 12 stk. Diameter 21 cm.
Tallerkener, 12 stk. Diameter ca 17,5 cm.
Kasserolle.
Skåle, 2 stk.
Serveringsfad, 6 stk. Længste mål 38 cm.
Brugsslitage, let falmet indretning og mindre Kantstødt kan forekomme.