HANS J WEGNER. Lænestol, "Bamse", til AP stolen, designet i 1951.

2436305. HANS J WEGNER. Lænestol, "Bamse", til AP stolen, designet i 1951.

Højde ca 98 cm. Sædehøjde ca 43 cm. Model AP-19. Tekstilbetræk, løs sædehynde, stemplet forneden og mærket "Danish Furniture makers control".

God stand, mindre brugsspor ved ærmegab.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Tema

Autumn fine art sale

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Tema

Autumn fine art sale

Antal besøg: 4.493