MADKASSE, papmaché, lak, Kina, 20. århundrede.

243612. MADKASSE, papmaché, lak, Kina, 20. århundrede.

Længde 20 cm.
Bredde ca. 13 cm.
Højde 15 cm.

Mangler holder til håndtaget, misfarvning, pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 20 cm.
Bredde ca. 13 cm.
Højde 15 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.210