SKAB, malet fyrretræ, folklore, dateret 1786.

243481. SKAB, malet fyrretræ, folklore, dateret 1786.

Overskab med original bemaling.
Længde 113, bredde 50,5, højde 110 cm.

Brugsslitage, senere topplade. Af og til retoucheret maleri på dørkarmen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 774