.MONA JOHANSSON. Litografi.

.MONA JOHANSSON. Litografi.
2431226. .MONA JOHANSSON. Litografi.

Antikvitetsforretningen Nytorget 37. Stockholm.
Signeret og nummereret 204/300 ex. 63x44 cm Mona Johansson 1924-2010. Billedkunstner og grafiker fra Gøteborg. Studerede på Hovedskous malerskole 1946-1949. Hun er repræsenteret på blandt andet Moderne Museet, Nationalmuseet, Göteborgs Kunstmuseum, Hallands Kulturhistoriske Museum. I 1991 modtog hun Varbergs æresplade.

Mindre Overfladeslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Overfladeslitage.

Antal besøg: 1.495