2431093. ! Stor Nürnberg honningkager DANSKE.
E. Otto Schmidt, blå blikkiste med blomsterforgyldt reliefdekoration, polykrom litografi med motivet "Præsentation af Kejserborgen mod bjerget op til Nürnberg", HxBxD: ca 18,5x41,5x29,5cm.