SØJLE MED STORSTAND, POLYKROMET TRÆ.

2428212. SØJLE MED STORSTAND, POLYKROMET TRÆ.

I marmoreret polykromt træ med kapitæl i korinthisk stil udskåret og forgyldt med fint guld.
Søjle: 197x51,5x35,5 cm.
Højde med kapital: 233,5 cm.

I god stand, med små fejl i polykromien. Hovedstad med små restaureringer og små fejl på bagsiden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Søjle: 197x51,5x35,5 cm.
Højde med kapital: 233,5 cm.

Antal besøg: 853