BORD og SOFA, Nyrenæssance, 1800-/1900-tallet.

242686. BORD og SOFA, Nyrenæssance, 1800-/1900-tallet.

Eg med betræk i læder. Oldnordisk reliefdekoration. Bord, længde 128, bredde 129, højde 78 cm. Sofa, længde 150, dybde 60, højde 110 cm.

Herkomst Upperuds palæ.

Brugsslitage. Mindre pletter. Ridser på læder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Herkomst Upperuds palæ.

Antal besøg: 923