DISPLAYSKAB, empiretype, anden halvdel af 1800-tallet.

24268. DISPLAYSKAB, empiretype, anden halvdel af 1800-tallet.

Fineret med mahogni. Dekoration med forgyldte bronzer og gitterkant af messing. Facet glas. Fodærmer i form af løvepoter. Nøgle tilgængelig. 3 fløjlsbeklædte hylder. Længde 97, bredde 44, højde 165 cm.

Slitage og lille Kantstødt på sideglas. En del af listen mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.372