SALONGRUPPE, 9 dele, Empirestil, ca. 1920'erne.

24261. SALONGRUPPE, 9 dele, Empirestil, ca. 1920'erne.

Fineret med mahogni.
Indretning med bronze i form af imitationer og fleuroner.
Længden på sofaen er 145 cm.
Borddiameter 80 cm, højde 76 cm.
Lampebord diameter 52 cm, højde 75 cm.
2 lænestole.
4 stole.

Slitage og pletter på polstring. Solbleget.
Finertab på en stol. Dele af lister mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Fineret med mahogni.
Længden på sofaen er 145 cm.
2 lænestole.
4 stole.

Antal besøg: 1.187