24261. SALONGRUPPE, 9 dele, Empirestil, ca. 1920'erne.
Fineret med mahogni.
Indretning med bronze i form af imitationer og fleuroner.
Længden på sofaen er 145 cm.
Borddiameter 80 cm, højde 76 cm.
Lampebord diameter 52 cm, højde 75 cm.
2 lænestole.
4 stole.
Slitage og pletter på polstring. Solbleget.
Finertab på en stol. Dele af lister mangler.
Fineret med mahogni.
Længden på sofaen er 145 cm.
2 lænestole.
4 stole.