RUDOLF OTTO FRANKE. AFTENVANDUR. Olie på lærred. 70x60 cm. Lusign.: Otto Franke Düsseldorf. Ramme.
242578. RUDOLF OTTO FRANKE. AFTENVANDUR. Olie på lærred. 70x60 cm. Lusign.: Otto Franke Düsseldorf. Ramme.
Rudolf Otto Franke (1926 Kühnheide/Ertsbjergene - 1992 Düsseldorf). Studerede på Folkwang School i Essen. Hans værker kan findes på forskellige museer.