RUDOLF OTTO FRANKE. AFTENVANDUR. Olie på lærred. 70x60 cm. Lusign.: Otto Franke Düsseldorf. Ramme.

242578. RUDOLF OTTO FRANKE. AFTENVANDUR. Olie på lærred. 70x60 cm. Lusign.: Otto Franke Düsseldorf. Ramme.

Rudolf Otto Franke (1926 Kühnheide/Ertsbjergene - 1992 Düsseldorf). Studerede på Folkwang School i Essen. Hans værker kan findes på forskellige museer.

Ramme let beskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ramme let beskadiget.

Antal besøg: 11.963