ARNE JACOBSEN. BORD, "Ægget", Fritz Hansen.

2425035. ARNE JACOBSEN. BORD, "Ægget", Fritz Hansen.

Top i laglimet bøg, ben af hvidlakeret metal. Længde 115, bredde 84, højde 70 cm.

Brugsslitage, mindre ridser og pletter. Benene med farvetab.

Kunstner/designer

Arne Jacobsen (1902–1971)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Arne Jacobsen (1902–1971)

Antal besøg: 1.706