EINAR NERMAN. "Skårne liljer" olie på Panel, signeret Einar Nerman og dateret -72.

241462. EINAR NERMAN. "Skårne liljer" olie på Panel, signeret Einar Nerman og dateret -72.

54 x 44 cm.
Certifikat medfølger fra galleri Appella købt på Einar Nermans udstilling på Bornholm 1973.

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Einar Nerman (1888–1983)

Få foretaget en gratis vurdering!

54 x 44 cm.

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Einar Nerman (1888–1983)

Antal besøg: 1.887