240744. KAFFESERVICE, Rörstrand + SKÅL, Sylvia Leuchovius + SKÅL TIL FODS, Erik Höglund + KANDE og SKÅL, Meissen.
Kaffestel, blå dekoration, 10 kopper med underkop + en underkop, Rörstrand.
Skål, Sylvia Leuchovius, Rörstrand, højde 12, diam 19 cm.
Skål på fod, blåt uigennemsigtigt glas, Erik Höglund, signeret, højde 13,5, diam 12 cm.
Kande, højde 15 cm, skål, Meissen.
Slitage, service med Kantstødt og revner.