MIRÓ LITHOGRAF, I-IV, med originale litografier.

2405378. MIRÓ LITHOGRAF, I-IV, med originale litografier.

LEIRIS, M., - MOURLOT, F. Joan Miró Lithographe. I-IV. Paris 1972-81.

4:o. 36 delvist dobbeltsidede originale farvelitografier Joan Miró (alle, inklusive 4 støvomslag), farvede og andre illustrationer.
Originale linnedbind med støvomslag. Beskyttende glasindpakninger. 3 med papirkufferter.

4 bind.

Nogle omslag delvist falmede, nogle mindre skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

4 bind.

Antal besøg: 470