2405378. MIRÓ LITHOGRAF, I-IV, med originale litografier.
LEIRIS, M., - MOURLOT, F. Joan Miró Lithographe. I-IV. Paris 1972-81.
4:o. 36 delvist dobbeltsidede originale farvelitografier Joan Miró (alle, inklusive 4 støvomslag), farvede og andre illustrationer.
Originale linnedbind med støvomslag. Beskyttende glasindpakninger. 3 med papirkufferter.
4 bind.
Nogle omslag delvist falmede, nogle mindre skader.
4 bind.