2402214. VW 1302, "Bubble" -1972.
Volkswagen Type 1, fremstillet i 1972, fuldstændig restaureret til god original stand med små restomod forbedringer såsom et power-udstødningssystem, bilen er blevet omlakeret i sin originale farve, motordæksler er forkromet, anderledes rat, forskellige fælge, polstring.
Komplet original dokumentation medfølger. Dokumenter fra første registrering medfølger.
Enkelte resterende arbejder, dørstop skal monteres (nyt i emballage medfølger), skiltebelysning tilsluttes. Eberssprächer mangler.