240104. ANDY WARHOL (1928-1987). PANDA TROMMER.
Grano-litografi, i passepartout-samlerudgave fra en sydtysk privatsamling, HÅND-nummereret 3612/5000 med blyant nederst til venstre og signeret af redaktøren "CMOA" (Museum of Art, Carnegie Institute Pittsburgh, USA.) 40 cm x 50 cm.