Porcelæn hvid med guldkant og guldstav. Bestående af: kaffekande, mælkekande, sukkerskål, 9 kaffekopper med underkopper, 23 tallerkener, diameter 19 cm, 12 dybe tallerkener, diameter 21 cm, 11 tallerkner, diameter 23 cm, 2 tallerkener, 2 skåle med låg, 2 skåle med faste underlag.
Dels med brugsspor og isoleret guldslitage.