JONAS BOHLIN. Stol, Beton, Källemo.

2390959. JONAS BOHLIN. Stol, Beton, Källemo.

Stol med sæde og ryg i sortlakeret stanglimet træ, med stel af stål. Designet af Jonas Bohlin og produceret af Källemo. Stemplet.
Mål: højde 90 cm, bredde 50 cm, sædehøjde 45 cm.

Brugsslitage ridser og mærker. Trædele med revner i samlinger, ramme med korrosion.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.371