2389370. SOFA, 1920'erne/30'erne.
Fast polstret betræk i ryggen, løse sædehynder. Rigt skåret dekoration i rammen, rattan langs ærmegabene.
Højde ca 82 cm Sædehøjde ca 40 cm Længde ca 173 cm Dybde ca 88 cm.
aldersslitage, Brugsslitage, der er pletter/mærker/løse møbelbånd/ridser/jakker/afskrabninger.