238461. DESK, sen ungdom, begyndelsen af det 20. århundrede.
Åremalet, længde 127, bredde 65, højde 79 cm. Forskellige nøgler medfølger.
Slitage, gnidninger, huller, tør revne, en skuffe låst (medfølgende nøgler passer ikke) og med brudmærker.
Nøgle/nøgler findes