Kommode, rokokostil, midten af det 20. århundrede.
23829. Kommode, rokokostil, midten af det 20. århundrede.
Plade af kulmarmor. Fineret i mahogni, palisander og elmerod. Dekoration med intarsia og bronze. Højde 80, længde 100, bredde 56 cm. Nøgle tilgængelig.