KRYSTALSKRONE, 6 lysarme, gustaviansk stil, 20. århundrede.

238271. KRYSTALSKRONE, 6 lysarme, gustaviansk stil, 20. århundrede.

Forgyldt messing. 6 lysarme og 5 lyspunkter inde i kronen.
Højde inklusive kæde: ca 85 cm.
Diameter 59 cm.

Alder og Brugsslitage. Pletter på nederste række med prismer. Ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 59 cm.

Antal besøg: 1.387