237801. OKÄND KONSTNÄR. Skulpturer 2 stk, bronze.
Figur, løst monteret, ridende på gynget hane. Højde 27 cm. Figur med hat, løst gennembrudt tøj, holder to løse dele i hver hånd. Fast monteret på sokkel. Samlet højde 57 cm. Signeret og dateret -98.