237450. JAN HENDRIK RIJKELIJKHUYSEN. "Landskab".
fødsel 1813, død 1883, hollandsk maler. U. venstre signeret, olie på panel, repræsentation af et stuehus med to søer og et par, der arbejder ved søbredden. Mål: 31 x 48 cm. Ramme.