MOONSTONE RING signeret BERNHARD CONRADT, sølv 925.
2367335. MOONSTONE RING signeret BERNHARD CONRADT, sølv 925.
Ringen er lavet af 925 sølv og stemplet, den bærer også Bernhard Conradt Idar-Obersteins signet.
Den er sat med en lys månesten cabochon på 5 ct.
RG 56 = 17,8 mm Ringbåndets indre diameter Ringhoved 20,7 mm x 13,9 mm Månesten 9,7 mm x 14 mm = 5 ct.
Vægt 6,3 gram.
Vægt 6,3 gram.