236500. FOOD SERVICE, 57 dele, Royal Porcelain Factory Tettau, Tyskland, 20. århundrede.
Tallerkener, 11 stk, diameter 25 cm.
Dybe tallerkener, 12 stk, diameter 21 cm.
Tallerkener, 12 stk, diameter 21 cm.
Tallerkener, 12 stk, diameter 17 cm.
Skåle, 2 stk, diameter 21 cm.
Serveringsfad, 6 stk, 41-24 cm.
Gryde.
Sauces skål.
Brugsslitage.