Stol / spisestuestol, træ, Asien.

2363145. Stol / spisestuestol, træ, Asien.

Stol / spisestuestol, træ, Asien. Lænestol med spankuleret stel af mørkglaseret træ, dekoreret med asiatiske ornamenter, H.97cm, sædehøjde: 50cm, B.61cm, D.41cm.

Alderssvarende tegn på slid og slid, delvist mindre ridser og glasurslitage, en plet på sædet, let ustabil.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 455