FOOD SERVICE (80), porcelæn, Rörstrand, første halvdel af det 20. århundrede.

235677. FOOD SERVICE (80), porcelæn, Rörstrand, første halvdel af det 20. århundrede.

14 middagstallerkener, diameter ca. 25,5 cm.
14 dybe tallerkener, ca. 24 cm.
11 startplader, ca 22 cm.
20 større tallerkener, ca 17,5 - 18 cm.
7 mindre tallerkener, ca 15,5 - 16,5 cm.
6 serveringsfade, 43,5 x 33 cm, 38 x 23,5 cm, 33 x 20,5 cm, 28 x 17 cm og 2 stk 22,5 x 14 cm.
3 serveringsskåle, 32 x 23 cm og 2 stk 24,5 x 12 cm.
1 større gryde, længde 22 cm, bredde 14 cm, højde ca. 10 cm.
1 mindre gryde, længde 17,5 cm, bredde 7 cm, højde 7 cm.
1 svampeterrin, længde (inklusiv hank) ca 36 cm, bredde ca 20 cm, højde (inkl låg) ca 17,5 cm.
1 kande, højde 19 cm.

Brugsslitage, bestikmærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

11 startplader, ca 22 cm.
1 kande, højde 19 cm.

Brugsslitage, bestikmærker.

Antal besøg: 1.431