2356250. VERDENSKORT, skolebestyrelse, 1948.
Verdenskort "Den geografiske form af vores jord."Udarbejdet af Broder Hallberg. Generalstabens trykkeri Litografiska Anstalt, Stockholm 1948.
209 x 130 cm.
Print i fin stand, papirkanter med Brugsslitage. Mærker.
209 x 130 cm.